Думки
12.03.2020, 14:28

Зниження ставки НБУ: умови і наслідки

Національний Банк України продовжив послідовне зменшення своєї облікової ставки, скоротивши її з 11% до 10% з 13 березня. Це друге зниження в поточному році після січневого зменшення з 13,5%. Примітно, що регулятор йде в руслі загальносвітової тенденції, в ході якої свою політику ставок останнім часом пом'якшують ФРС США, Банк Англії, Банк Канади, Резервний Банк Австралії. Дана міра пов'язана з прагненням стимулювати економіку за рахунок здешевлення кредитування, збільшення грошової маси, що полегшує фінансові умови ведення бізнесу для підприємств і збільшує як інвестиційний, так і споживчий попит. Це особливо важливо в період гальмування світової економіки і в боротьбі з викликуваним коронавірусом ослабленням економічної активності, що актуально і для України.

Для країни суттєве значення має сама можливість скорочення ставки, яка з'являється в міру планомірного ослаблення інфляції з наближенням її до цільового рівня 5%. У міру реалізації даного руху НБУ передбачає довести ставку до 7% до кінця поточного року.

Нацбанк, оцінюючи можливості для своїх дій, бере до уваги і нову програму співпраці з МВФ. Вона дозволяє демпфірувати вразливість економіки перед майбутніми виплатами за зовнішнім державним боргом.

Для ринку важливо не тільки сама дія НБУ, але і сигнал учасникам економічної діяльності. Неухильність виконання даних планів сприяє більшій упевненості, визначеності, можливості проектування бізнесу, інвестицій, споживчих витрат населення.

Зниження ставки НБУ адекватно, на 1 відсотковій пункт, здешевить кредити комерційних банків, що зробить і більш доступним споживче кредитування фізичних осіб. Але зворотним боком цих процесів стане і відповідне зменшення прибутковості фінансових інструментів - від ОВДП до банківських депозитів населення.

Це, ймовірно, призведе до відтоку коштів з вкладів фізосіб, збільшить потребу в готівковій валюті, буде сприяти тиску на курс гривні. Міра НБУ, поряд з іншими факторами, 12 березня призвела до зростання долар до гривні з 25,73 вище 26.

  • Ім'я: Сергей Родлер
Котирування
Назва Продаж Купівля Час
AUDUSD
EURUSD
GBPUSD
NZDUSD
USDCAD
USDCHF
USDJPY
XAGEUR
XAGUSD
XAUUSD
Технічна підтримка: +0800501633
Рус Укр

© 2000-2024. Всі права захищені.

Сайт знаходиться під управлінням Teletrade D.J. Limited 20599 IBC 2012 (First Floor, First St. Vincent Bank Ltd Building, James Street, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines).

Інформація, представлена на сайті, не є підставою для прийняття інвестиційних рішень і дається виключно з метою ознайомлення.

Участь TeleTrade в саморегулюючих організаціях: ГК TeleTrade приділяє особливу увагу розвитку регулювання фінансових ринків.

Ми зацікавлені в якісній законодавчій базі, що забезпечує максимально комфортні умови для всіх учасників ринку Форекс, які працюють в нашій країні.

Інформація, представлена на сайті, не є підставою для прийняття інвестиційних рішень і надається виключно для ознайомлення.

Попередження про ризики: Торгівля на фінансових ринках (зокрема торгівля з використанням маржинальних інструментів) відкриває широкі можливості і дозволяє інвесторам, готовим піти на ризик, отримувати високий прибуток, але при цьому несе в собі потенційно високий рівень ризику отримання збитків. Тому перед початком торгівлі слід всебічно розглянути питання про прийнятність проведення подібних операцій з точки зору наявних фінансових ресурсів і рівня знань.

Політика конфіденційності
Використання інформації: при повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на TeleTrade як джерело інформації обов'язкове. Використання матеріалів в інтернеті має супроводжуватися гіперпосиланням на сайт teletrade.com.ua. Автоматичний імпорт матеріалів і інформації з сайту заборонено.

З питань використання матеріалів сайту звертайтеся в PR-відділ.

Обратная связь
Online чат
Заказать звонок
Вверх
Корисні новини
у соціальних мережах та месенджерах. Оберіть свій спосіб
підключитися!
Введите запрос
Зворотний дзвінок